Yetişkingce | Dil Eğitimine dair her şey!

Göksu Özbek
Eğitim Yöneticisi / İngilizce Öğretmeni

Yetişkin İngilizce Eğitimi

Dil Eğitimine dair her şey!


Yetişkin İngilizce eğitimine dair ilk ve tek web sitesinin kurucusu olarak özellikle son 12 yıldan beri "Ah bir de İngilizce bilseydim" ya da "sadece İngilizce bildiği için onu atadılar" diye hayıflanan birçok hayata dokunmaktayım. Başlangıç seviyesinden itibaren yetişkinlere KONUŞMA ODAKLI Genel ve İş İngilizcesi dersleri vermenin yanı sıra; ulusal (YDS / YKS / YÖKDİL / AÇIKÖĞRETİM / PROFFIENCY) ve uluslararası (IELTS/TOEFL/ITEP) sınavlarına öğrenci hazırlamaktayım.
Aynı zamanda, bu alanlarda şirket personeli eğitmenin yanı sıra, şirketlerin İnsan Kaynakları Birimlerine işe alımlarda mülakat konusunda destek sağlamaktayım.
Bununla birlikte şirketlere, yabancı misafir çeviri desteği vermekteyim.

Yazdığım ders kitaplarının yanı sıra, tüm dünyadaki İngilizce öğretmenlerinin ders materyal değişimi yaptıkları https://en.islcollective.com internet sitesine ders materyalleri hazırlamaktayım.

Okul derslerine takviye amaçlı İngilizce ders ya da ödev desteği almak isteyen örgün eğitim öğrenci velilerine ücretsiz danışmanlık hizmeti vererek, EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNU OLAN VE HALİ HAZIRDA ÖĞRETMEN OLARAK ÇALIŞAN alanında uzman ekip arkadaşlarımı yönlendirmekteyim.

Türkçe öğrenmek ya da farklı dillerde (RUSÇA; ALMANCA-FRANSIZCA- İSPANYOLCA vb) eğitim görmek isteyen tüm yaş grubundaki öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti vererek, doğru kişilerle buluşmalarını sağlamaktayım.

Bir dili konuşa-bilmek ile ÖĞRETMEYİ BİLMEK arasında fark vardır.

Göksu Özbek

Lise Eğitimimi Kültür Kolejinde tamamladım. 1996 yılında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olarak çalışma hayatına başladım. 8 yıl Türkiye’deki farklı kolejlerde çeşitli kademelerde öğretmenlik ve yöneticilik yapmanın yanı sıra ortaokul ve lise
seviyesinde özel ders verdim.
2003 yılında İngiltere Konsolosluğu Öğretmen Eğitimi Akreditasyon kursunu tamamlayarak, diplomamı uluslararası düzlemde onaylattım.
2004 yılında Çek Cumhuriyeti /Prag Trinity College'da 6 AYLIK YÜZ YÜZE eğitim ve staj gördükten sonra uluslararası diploması olan 27 yıllık bir İngilizce Öğretmeniyim.
2004 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’nde devlet üniversitesinde İngilizce Öğretmeni olarak KABUL EDİLEN 2.TÜRK olarak, Çin’de bulunan farklı Devlet Üniversitelerinin Eğitim Fakülteleri İngilizce Öğretmenliği Bölümlerinde Okutman olarak görev yaptım ( He-ZE University / Jinan University ). Bu yıllar arasında biri KANADA biri AMERİKAN Üniversitesi olmak üzere iki farklı üniversitenin Çin'deki ELT bölümlerinde Program Koordinatörü olarak çalıştım.
(LIANCHBERG UNIVERSITY / Bejiing American Institute of English)
Türkiye’ye geri döndükten sonra Çin'de kaldığım dönem içinde hazırlamış olduğum raporun takdirine istinaden bir vakıf üniversitesinin Çin'de bulunan ELT bölümünün eğitim programını yönettim.
2006 yılında Millî Eğitim Bakanlığı kadrosuna geçtim.
Farklı okullarda öğretmenlik ve idarecilik görevlerini yürüterek öğrencilerimle birlikte birçok AB proje yarışmalarına katılarak Türkiye ve Avrupa birincilikleri olmak üzere çalıştığım kurumlarda farklı dereceler kazandım.
2008 yılında Millî Eğitim Bakanlığı Yenilikçi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde Öğretmen Eğitimcisi olarak görevlendirildim.
E-Twinning ve diğer Avrupa Birliği Projeleri konusunda Ulusal ve Uluslararası platformlarda öğretmenlere eğitim verdim.
Aynı yıllarda, Pendik Kaymakamlığı AB Proje Koordinatörlüğü, İstanbul Kalkınma Ajansı Proje Koordinatörlüğü ve Değerlendirme Üyesi olarak görev yaptım ve eğitim projelerinde yüksek hibeler alan ödüllü projelere imza attım.
2015-2018 yılları arasında Üsküdar Lisesi’nde Müdür Yardımcılığı görevini yürüttüm ve ardından Kartal’da bulunan bir meslek lisesinden emekli oldum.
Hali hazırda yetişkinlere yönelik bireysel ya da şirket bazında ders vermekle birlikte, eğitim danışmanlığı, çeviri ve materyal yazarlığı yapmaktayım. Aynı zamanda biri Mart ayında diğeri ise Haziran ayında yayınlanacak iki kitabımın yayın çalışmalarını yürütmekteyim.
Göksu Özbek | Yetişkingce | Yetişkin İngilizce Eğitimi

Çalışma Alanlarım

Konuşturan Dersler
(Genel İngilizce)

Yetişkinlere başlangıç seviyesinden itibaren KONUŞMA ODAKLI Genel İngilizce dersleri vermekteyim. Detaylar için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İş İngilizcesi
(Genel/Sektörel)

A2 seviyesinden itibaren isteyen öğrencilerimle yola İş İngilizcesi ile devam etmekte olup B1 seviyesinden itibaren SEKTÖREL İNGİLİZCE (Lojistik-Sağlık-Hukuk-İnsan Kaynakları vb) dersler vermekteyim. Detaylar için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

ITEP ve Mülakat İngilizcesi

ITEP birçok kurumsal firmanın işe alımlarda tercih ettiği online bir sınavdır. ITEP BUSINESS CORE ve ITEP BUSINESS PLUS olarak iki ayrı şekilde uygulanır. Mülakat İngilizcesi programın hedef kitlesi, İngilizce mülakata hazırlanan kişileri kapsamakta olup, neredeyse tüm sektörlerdeki ve pozisyonlardaki ihtiyaçlara cevap vermektedir.  Detaylar için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uluslararası Sınavlar

IELTS; TOEFL ve Cambridge (FCE-CPE) sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyim. Detaylar için bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

Ulusal Sınavlar

YKS-YDS-YÖKDİL-Açıköğretim Ortaokul / Lise ve Üniversite sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyim. Detaylar için bağlantıyı kullanabilirsiniz. 

Üniversiteye Takviye Dersleri

Vakıf üniversitelerinin hazırlık sınıflarında okuyan öğrencilerle, programa destek ve profficiency sınavlarına hazırlık dersleri vermekteyim. Detaylar için bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Serbest Konuşma Programı

Taahhüt yok.
Sıkıcı kur programı yok.
Derslere katıl. Sana özel yapılan programla, 45 dakikada hedefe yaklaş.

Eğitim Seviyeleri

A1-A2

Okuma: Basit metinleri metni açıklayan görsellerle birlikte okuduğunda anlayabilir. Temel deyimler, temel cümle kalıpları ve sözcükleri rahat okuyup anlayabilir. Günlük kullanım sözcüklerini, terimleri ve bildirimleri okuyum anlayabilir. Kartpostal gibi kısa bildirimleri okuyabilir.

Yazma: basit cümleler kurarak basit bildirimler yazabilir. Adres bilgisi yazabilir. Kişisel bilgilerini İngilizce yazıya dökebilir. Basit anlatım ve tümceler oluşturabilir. Kartpostal bildirimleri yazabilir. Sözlük yardımı ile kısa notlar ve mektuplar yazabilir.

Dinleme & Anlama: Basit günlük konuşmaları yavaş konuşulduğunda anlayabilir. Basit soru ve yönergeleri anlayabilir. Sayıları, saati ve diğer zaman terimlerini anlayabilir. Uzun aralar verilirse ve yavaş konuşulursa görüşmeleri izleyip anlayabilir.

B1

Okuma: Özellikle ilgi alanına giren basit metinleri rahat okuyabilir. Mektup, broşür ve kısa resmî yazıları rahat okuyup anlayabilir. Alışılmış ve sıkça yaşanan konular üzerine yazılan haberleri okuyabilir. Resmin bütününe bakarak tamamını olmasa da genelini okuyarak anlayabilir. Özel bilgileri uzun metinler içinde bulabilir ve okuyabilir. Genel olarak anlatılmak isteneni okuyarak anlayabilir. Yakın çevre ile yapılan mektuplaşma metinlerini okuyup anlayabilir. Basit olarak yazılan alet kullanma kılavuzlarını okuyup anlayabilir.

Yazma: Günlük bilgiler ve olaylarla ilgili kısa metinler yazabilir. Duygu ve düşünceleri ve deneyimleri rahat yazabilir. Bilinen bir olayın detaylarını yazabilir. Hayalleri ve dilekleri yazıya dökebilir. Herhangi bir sorunla ilgili kısa notlar alabilir. Okuduğu bir kitap veya izlediği bir filmle ilgili düşüncelerini yazabilir.

Dinleme & Anlama: Bilinen bir konuda yapılan konuşmaları bilmediği kelimeleri de tahmin ederek anlayabilir. Standart dilin kullanıldığı tartışmalarda önemli noktaları yakalayabilir. Günlük sohbetleri rahatlıkla anlayabilir. Günlük ve mesleki alışılmış konularda detayları yakalayabilir. Sürekli karşılaşılan olaylardaki detayları anlayabilir. Uzmanlık veya ilgi alanına giren bir konferans veya semineri rahat dinleyip anlayabilir. Günlük kullanılan cihazların makine kullanım talimatlarını anlayabilir. Aşina olunan bir konudaki ses kaydını dilediğinde basit teknik bilgileri seçebilir.

B2

Okuma: İlgi alanına giren yazıları ve metinleri rahatlıkla okuyabilir. Uzmanlı veya ilgi alanı dışındaki herhangi bir teknik yazıyı sözlük kullanarak okuyup anlayabilir. Farklı metinleri hızlı okuyabilir.

Yazma: Farklı kaynaklardan elde edilen bilgileri derleyip yazabilir. Gramer kuralları dahilinde mantıklı bir metin dizisi oluşturabilir. Neden sonuç bağlantılı olaylarla ilgili metin yazabilir.

Dinleme & Anlama: Standart bir dilin kullanıldığı gürültülü bir ortamda konuşulanları anlayabilir. Mesleki ve akademik bilinen veya bilinmeyen konularda konuşulanları anlayabilir. Bilinen bir konudaki uzun konuşmaları rahat dinleyip anlayabilir. Standart dille yayın yapan radyo ve televizyon yayınlarını anlayabilir. Güncel konulardaki belgesel, film, canlı röportaj tartışma programlarını rahat izleyebilir.

Hangi Seviyeden Başlamalıyım?

Size uygun olan seviyeyi aşağıdaki bilgiler eşliğinde belirleyebilirsiniz.

Temel İngilizce gramer kurallarını tamamen unuttum.
Temel sözcük bilgim yok denecek kadar az.

A1 seviyesinde hazırlanmış Yetişkin İngilizcesi derslerine katılın.

Temel İngilizce gramer kurallarını biliyorum.
İnsanların konuştuklarını anlıyorum ama yanıt veremiyorum.

A2 seviyesinde hazırlanmış Yetişkin İngilizcesi derslerine katılın.

Yeterli gramer bilgisine sahibim. Ancak sözcük bilgim yetersiz ve grameri nasıl kullanacağımı bilmiyorum.

B1 seviyesinde hazırlanmış konu bazlı konuşma derslerine katılın.
Alanınızda hazırlanmış sektörel konuşma derslerine katılın.

Yeterli gramer bilgisine sahibim. Sözcük bilgimde eksiklikler var. Karmaşık gramer yapılarında zorlanıyorum.

B2 seviyesinde hazırlanmış konu bazlı konuşma/yazma derslerine katılın.
Alanınızda hazırlanmış sektörel konuşma ve sunum derslerine katılın.

Yetişkin İngilizce Eğitimi Seçenekleri

HİÇ İNGİLİZCE BİLMEYENLER

Program temel İngilizce kurallarından başlar ve ilk 20 saatlik programda Genel İngilizce Eğitim Materyalleri kullanılır. 20 saatlik eğitim programının ardından bu kaynakların yanında İş İngilizcesi kaynaklarından yararlanılmaya başlanılır. Dersler konuşma-dinleme-okuma becerilerine yönelik olup mekanik gramer egzersizleri ve tek bir kaynak ile çalışılmamaktadır. Normal bir alıcı için bir kurluk eğitim süresi 50 saattir, öğrencilerin ders materyalleri eğitimci tarafından sağlanır.

İNGİLİZCE ALT YAPISI OLANLAR

Program temel İngilizce kurallarının tekrarı ile başlar ve ilk 10 saatlik programda Genel İngilizce Eğitim Materyalleri kullanılır.10 saatlik eğitim programının ardından bu kaynakların yanında İş İngilizcesi kaynaklarından yararlanılmaya başlanılır. Dersler konuşma-dinleme-okuma becerilerine yönelik olup mekanik gramer egzersizleri ve tek bir kaynak ile çalışılmamaktadır. Normal bir alıcı için bir kurluk eğitim süresi 50 saattir, öğrencilerin ders materyalleri eğitimci tarafından sağlanır.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ KUR VE HAZIRLIK ATLAMA SINAVI

Tüm özel ve devlet üniversitelerinin hazırlık sınıflarının programları A1 seviyesinden itibaren takip edilmektedir. Hazırlık Atlama Sınavı ile ilgili öğrencinin genel durumuna göre özel programlama yapılmaktadır. Öğrencilerin ders materyalleri eğitimci tarafından sağlanır. Bu alanda paylaşımlı ders alabilmek için aynı üniversitede okuyor olma şartı aranmaktadır.

B1 ve B2 SEVİYESİNDE OLANLAR

KONU BAZLI SPEAKING DERSLERİ
IELTS/TOEFL gibi sınavlara hazırlanan ya da genel olarak her konuda konuşma becerisini geliştirmek isteyen kişilerin katılabileceği derslerdir. Dersler dil pasaport sınavlarında belirlenmiş toplam 12 konu ile ilgili okuma-konuşma, dinleme ve konu bazlı kelime çalışmalarını içermektedir. Ders işlenişlerinde eksik görülen gramer konuları ile ilgili konuşma dersleri hazırlanır. Bu dersler mekanik, boşluk doldurma vb gramer egzersizlerini içermez. Konunun niteliğine ve dinamiğe göre bir konu için maksimum 3 hafta süre tanınmaktadır.

İŞ İNGİLİZCESİ
Program başlangıç seviyesinden itibaren ITEP SINAVI, Genel İş İngilizcesi ve Sektörel İngilizce (Lojistik,Halkla İlişkiler;Medikal İnsan Kaynakları,Bankacılık vb) programları kapsamaktadır.

YAZMA DERSLERİ
Çeviri, ya da IELTS TOEFL sınavlarına yönelik makale yazım dersleri olup, konu bazlı okuma, yorumlama ve ardından yazım teknikleri ile yazma becerisini geliştirmeye dayalı bir programdır.

YKS/YDS/YÖKDİL
Bu sınavlara hazırlık programında öncelikle bir örnek sınav uyguluyor ve hedeflediğiniz not için kaç saatlik bir program almanız gerektiğini sizinle paylaşıyorum. Ardından seviyenize göre az ve öz konu anlatımlı bol soru çözümlü , bol ekstra kelime çalışmalı programınızı hazırlıyorum.

Göksu Özbek | Çalışma Şeklim - Yetişkingce

Çalışma Şeklim

Sitede bulunan tüm alanlarda birebir ya da kendi gruplarını oluşturan öğrencilere grup dersi vermekteyim. Ancak çift ve grup derslerinde, tüm üyelerin aynı seviyede olması gerekmekte ya da grup üyelerinin en alt seviyedeki üyenin seviyesinden itibaren başlayacak dersleri kabul etmeleri gerekmektedir.
Öğrenci kabulü ve ücretlendirme konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Göksu Özbek- Yabancılara Türkçe Eğitimi

Yabancılara Türkçe Eğitimi

Global değişimler ve göçlerle birlikte, Türkçe öğrenmek isteyen kişilerin sayısının artış gösterdiği aşikardır. Alanında uzman, sertifikası olan ve hali hazırda bu konumda çalışmakta olan ekip arkadaşlarım ile birlikte küçük yaş gruplarından başlayarak, yetişkin yaş gruplarına kadar tüm yaş gruplarında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Detaylı bilgi için, Türkçe ya da İngilizce konuşabiliyorsanız telefon ile, her iki dili de konuşamıyorsanız, kendi dilinizde yazılmış mail ile iletişime geçebilirsiniz.

The number of people who want to learn Turkish has increased with global changes and migration. Together with my teammates who are experts in their fields, certified, and currently working in this position, we continue to work in all age groups, starting from young age groups to adult age groups. If you speak Turkish or English, you can contact me via phone for detailed information. If you cannot speak both of the languages, please do not hesitate to write an e-mail in your language.

ÖRGÜN EĞİTİM

Günümüzde, ne yazık ki, öğretmenlik mesleği bir tıkla öğretmene ulaşabilmemizi sağlayan teknolojik gelişmelerin de etkisiyle, herkesin ek iş olarak yaptığı bir hale dönüştürülmüştür. Bu dönüşümde bir bilgiyi çok iyi bilmek ile öğretmeyi bilmek arasındaki fark tamamen gözden kaçırılmaktadır.
Gözden kaçırılan diğer bir nokta ise, öğretmenlerin de kendi alanında uzman oldukları bir yaş grubu olduğudur. Her seviyede her şeyi öğretirim diyen kişiler "ÖĞRETMEN" değil "NE İŞ OLSA YAPARIM AĞABEY" diyen ticari avcılardır.

Eğitim emek, sorumluluk ve ciddiyet isteyen bir iştir. Nasıl ki karnımız ağrıdığında bir nöroloğa başımız ağrıdığında bir dahiliyeciye başvurmuyorsak, çocuklarımız için öğretmen seçimi yaparken de doğru öğretmenlere ulaşmak, çocuklarımızın ilerideki başarıları için vereceğimiz ilk karar olmalıdır.

Bu bağlamda, çalışmadığım yaş grupları için bir öğretmen ekibim bulunmaktadır. Ekibimdeki arkadaşlarım, üniversitelerin Eğitim Fakültesi bölümlerinden mezun ya da bölüm mezunu olup Pedagojik Formasyon alan ve hali hazırda öğretmen olarak çalışan kişilerdir. Aynı zamanda velilerimin tercihine istinaden ekibimde Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencilerine de öğretmenlerinin referansları ile yer verilmektedir.

Ekip arkadaşlarım anaokulundan liseye kadar tüm yaş seviyelerinde, derslere ve ödevlere destek amaçlı çalışmalar sürdürmekte olup, ihtiyacınızın detayları ile ilgili olarak benimle iletişime geçtiğinizde, uygun arkadaşlarım konusunda sizleri ayrıntılı olarak bilgilendirebilirim.

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ VİDEO

İzle

Covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze dersler yapılmamaktadır. Derslerimiz online olarak sürdürülmektedir.

goksuozbek

Ders Talebi Oluştur

Göksu Özbek | Yetişkingce

İletişim Bilgileri

Görüş, talep ve önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp

+05315239851

İletişim Formu

© 2020-2021 - Her hakkı saklıdır