• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/spkup/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05320623851

KONUŞTURAN SÖZLÜK ve KARTLAR

Bir yabancı dilin en büyük kurtarıcısının sözlükler olduğu düşünülür.. Hele ki günümüz teknolojisinde, çeviri programları ve çevrimiçi sözlükler ile hiç bilmediğimiz bir dilde bile birçok şeyi söyleyebiliyor olduğumuzu düşünmekteyiz. Ancak, kaçırdığımız nokta tıpkı ana dilimizde olduğu gibi, İngilizce de bir kelimenin birden fazla anlamı, farklı kullanım şekilleri ve yerleri vardır. Bununla birlikte konuşma dilinde kullandığımız kelime ve ifadelerle resmi dilde kullandıklarımız arasında çok ciddi bir fark vardır. Ayrıca, sözlüklerde bulunan kelimeler aktif ve pasif kelimeler olarak birbirinden ayrılır.

A1-A2 seviyelerinde Türkçe-İngilizce/İngilizce –Türkçe dillerinde tamamen temel konuşma kelime dağarcığından oluşan 1000 adet kelimeyi kapsayan kelime fihristlerim bulunmaktadır. Aynı zamanda aynı kelimelerin ezberini kolaylaştırması amacıyla hazırladığım masa üstü konuşturan kelime kartlarım da bulunmaktadır.

B1-ve B2 seviyelerinde ise aynı amaçla hazırlanmış 1000 adet aktif kelimeyi kapsayan Türkçe-İngilizce fihristim bulunmaktadır. Bu seviyenin konuşturan kelime kartları ise hazırlık aşamasındadır.

Kendi öğrencilerimin ihtiyaçlarından yola çıkarak hazırlamış olduğum bu malzemeleri edinebilmek için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Fihristlerin her birinin fiyatı 75 TL olup kartların fiyatları ise 150 TL dir.