• Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/spkup/
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05320623851

TOEFL

TOEFL, standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir akademik sınavdır. Özellikle Amerika’da yüksek lisans yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir sınav olmakla birlikte, ülkemizde de bazı kurum ve kuruluşlar adaylardan TOEFL belgesi istemektedirler.

TOEFL, IELTS sınavından tamamen farklı olarak  ağır akademik kelimeleri kapsayan makale düzeyindeki okuma parçalarının yanı sıra hem yalın hem de entegre dinleme, konuşma ve yazma bölümlerini içerir.Bilindiği üzere , TOEFL ülkemizde IBT olarak uygulanmaktadır.

TOEFL sınavında başarılı olmak isteyen adayların öncelikle İngilizce diline B2 seviyesinde hakim olması gerekmektedir. TOEFL sınavı uzun bir hazırlık süreci gerektiren karmaşık bir yapı içeren, kendine özgü pasif ,teknik kelime içeren bir sınavdır.

Bu bağlamda ben kendi adıma sadece seviyesi bu sınava girmeye uygun adaylarla doğru ve verimli kaynakları kullanarak sınava yönelik çalışmalar yapmaktayım.Bana başvuran adaylara yaptığım deneme sınavı ile B2 seviyesinin altındaki  adaylarla ise öncelikle genel İngilizce kur eğitimi üzerinde çalışmaktayım.

Derslerimizde tek bir kaynak kullanılmamakta olup, tüm materyaller ekstra ücret talep etmeden , eğitimci tarafından karşılanmaktadır.